סת"ם רוכשים מסופר סת"ם
החשיבות הגדולה לדעת ולהכיר את סופר הסת"ם שלך
הסרטון באדיבות אתר: wwww.soferstam.org
 
ספר תורה תפילין מזוזה רוכשים מסופר סת"ם
ספר תורה, תפילין ומזוזה הינם מצוות יקרות וחשובות לעם ישראל. וקדושתם חמורה ביותר. על מנת שיהיו כשרים כהלכתן יש צורך שייכתבו על גבי קלף ע"י סופר מומחה וירא שמים. כל אות וכל תג חייבת להיכתב כהלכתה, ואפילו רק אות אחת נכתבה שלא כהלכתה, פסול הספר תורה התפילין או המזוזה.

בכתיבה עצמה ישנן הרבי פרטי דינים שהסופר צריך להקפיד בהן, כגון "חק תוכות", שלא כסדרן" "קידוש שמות השם" ועוד... לאחר הכתיבה לא ניתן לדעת אם אכן הקפיד הסופר בדינים אלו, אלא אנו סומכים על הסופר סת"ם שיודע את אותם דינים והקפיד בהן. ללא הקפדה בדינים אלו ספר התורה, התפילין או המזוזה יהיו פסולים לגמרי.

לצערינו כיום אין שום פיקוח בתחום, וישנן הרבה אנשים שכותבים ספרי תורה תפילן או מזוזות אף שלא הוסמכו, ואינם בקיאים בהלכות, ובמקרים רבים כתיבתן פסולה לגמרי. ואף היו מקרים שבהן נתגלה שנכתבו ע"י גויים רח"ל.

על מנת להבטיח שאתה רוכש ספר תורה תפילין או מזוזה כשרים כהלכתן, ולא רוכש סת"ם פסולין חלילה, עליך לברר כי הסופר שאתה רוכש ממנו אכן הינו סופר סת"ם מוסמך וירא שמים.
כאשר רוכשים ספר תורה תפילין או מזוזה מחנות או מסוחר יודאיקה, לא ניתן לדעת מי הסופר, ולצערינו הסוחרים לא תמיד מקפידים לברר זאת אלא מחפשים לרכוש מסופרים המוכרים בזול.
אנו ממליצים לעשות מאמץ ולפנות ישירות לסופר סת"ם מוסמך, ולא להתפתות לרכוש מחנויות או סוחרים.
בקניית סת"ם ישירות מסופר סת"ם אתה יכול לוודא שאכן יש לו תעודה מוכרת. לנסות לתהות על קנקנו אם אכן מדובר ביהודי ירא שמים. ורק כך תבטיח שהספר תורה, התפילין או המזוזה שתרכוש אכן יהיו כשרים כהלכתן.
מעבר לכך, בקנייה ישירה מסופר סת"ם אתה גם עשוי לחסוך פערי תיווך באחוזים גבוהים מאוד.

אם אינך מכיר סופר סת"ם באזורך
תוכל להיעזר ברשימת הסופרים שבאתר אור לסופר
כמו כן תוכל לפנות בפורום לסופרי סת"ם וליצור קשר ישיר עם מאות סופרי סת"ם
אם יש לך שאלות נוספות נשמח לסייע ולייעץ
050-8752138
הנהלת אתר אור לסופר
 
ספר תורה תפילין מזוזה רוכשים מסופר סת"ם
 
ספר תורה תפילין מזוזה רוכשים מסופר סת"ם
  
logo בניית אתרים